Asiakaspalvelu:
ma-to klo 9-17, pe klo 9-16
(09) 4272 7949
[email protected]
Laskutus:
Laillistettu puheterapeutti, FM
Työskentelen puheterapeuttina pääosin lasten kanssa, mutta olen tehnyt töitä myös nuorten ja aikuisten kanssa. Minulle on kertynyt kokemusta laajalti eri asiakasryhmistä. Lapsiasiakkaina minulla on kokemusta asiakkaista, joilla on ollut monimuotoinen kehityshäiriö, kehityksellinen kielihäiriö, kehitysvamma tai autisminkirjon piirteitä. Aikuisasiakkaina minulla on ollut ALS-, afasia- ja äänihäiriöasiakkaita. Lisäksi minulla on jonkin verran kokemusta syömisen ja nielemisen kuntoutuksesta. Olen osallistunut myös erilaisiin projekteihin kuten tutkimushankkeisiin ja kehitystyöhön.
Olen valmistunut puheterapeutiksi Oulun Yliopistosta vuonna 2014 ja olen työskennellyt koko työurani ajan yksityisellä sektorilla. Työkokemusta minulle on kertynyt 10 vuotta. Olen lähes alusta saakka työskennellyt osittain etäterapian parissa, joten minulla on siihen vahva osaaminen. Käytän työssäni runsaasti puhetta tukevia ja korvaavia kommunikointikeinoja, erityisesti kuvia ja piirtämistä. Kommunikointikansion ja kommunikointilaitteen käyttö on minulle tuttua.
Työskentelen Kelan, hyvinvointialueiden ja itsemaksavien asiakkaiden kanssa ja teen paljon etäkuntoutusta. Kohtaan jokaisen asiakkaan ja perheen yksilönä ja pyrin luomaan turvallisen ja toimivan vuorovaikutussuhteen sekä asiakkaan että lähiympäristön kanssa. Tärkeintä työssäni minulle on asiakaslähtöisyys ja asiakkaan yksilöllisten tarpeiden huomioon ottaminen. Terapeuttina olen luova, empaattinen ja kaikkien kanssa hyvin toimeentuleva.
Täydennä tietosi lomakkeelle ja auta meitä löytämään juuri pulmaasi sopiva terapeutti.
Vastaamme 2 arkipäivän kuluessa.